00:45 19 Ocak 2019
Ankara -1°C
İstanbul 8°C
Canlı Yayın
  “CHP’nin iki adayı belli oldu” iddiası... İşte o iki isim

  “CHP’nin iki adayı belli oldu” iddiası... İşte o iki isim

  POLİTİKA
  URL'yi kısaltın
  0 1

  FOX TV'nin haberine göre CHP'nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı için iki isimin üzerinde duruluyor... CHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki aday adaylarının Yılmaz Büyükerşen ve Muharrem İnce olduğu belirtildi.

  Fatih Portakal'ın sunduğu FOX TV ana haberde ankara muhabiri Engin Yılmaz'ın aktardıklarına göre, CHP, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için iki isimin üzerinde duruyor. Yılmaz'ın aktardıklarına Cumhurbaşkanlığı adaylığı için göre CHP'nin yarıki parti meclisinde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce arasında değerlendirme yapılacak.

  Kılıçdaroğlu'nun önündeki 4 isim 2'ye düştü

  CHP kulislerinden öğrenilen bilgiye göre, CHP'de Cumhurbaşkanlığı için Kılıçdaroğlu'nun önünde 4 isim bulunuyordu. Bu isimler; Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, Eski SP Genel Başkanı ve Eski CHP İl Başkanı Murat Yalçın ve CHP Yalova Milletvekili Muharremİnce. CHP'nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı için düşünülen bu 4 isimin 2'ye indiği ve bu isimlerin Yılmaz Büyükerşen ve Muharrem İnce olduğu iddia edildi. İnce ve Büyükerşen yarın CHP Parti Meclisi'nde konuşularak Cumhurbaşkanlığı adaylığı için değerlendirmelerde bulunulacak. Değerendirmenin ardından Büyükerşen ve İnce arasından birinin Cumhurbaşkalınığı için aday olarak açıklanacağı belirtildi.

  İlginizi Çekebilir

  İlgili konular:

  24 Haziran Seçimleri: 5 'First Lady' ve bir 'First Gentleman' adayı
  Pakistan’da Kiliseye Saldırı
  Yeniçağ yazarı İYİ Parti'nin ittifak yapacağı iki partiyi açıkladı Yüzde 90 oranında anlaştılar
  Orhan Gencebay: Arif Sağ ile dostluğumuz bitti
  Bürokrasi iki dudak arasında
  Etiketler:
  Chp, Fatih Portakal, Yılmaz Büyükerşen, Murat Yalçın, İlhan Kesici, Muharremİnce
  Tartışma