Caz
Caz müziği, mavi notalar, senkop, swing, çoklu ritim, atışma, ve doğaçlama tekniklerini kullanır; Afrikalı-Amerikalı ve Batı müziği tekniklerinin harmanlanmasıdır. Bu müziğin dünya ile tanışması ise 1917 yılında Dixieland Jazz Band'in ilk plaklarının piyasaya çıkmasıyla olmuştur.
Blues
Blues. ... Blues, 400 yıllık geçmişi olan ve temeli Afrika'ya dayanan, bir müzik türüdür. Kökleri Afrika'da bulunan blues, 17. yüzyıldan itibaren Afrika'dan getirilen kölelerin tarlalarda çalışırken söyledikleri hüznü, umudu, özgürlüğü ve derin acıyı anlatan şarkılardan doğmuştur.
Country
Country Müzik Amerika Birleşik Devletleri'nin güneydoğu bölgesinde yaşayan beyazlara has bir müzik tarzıdır.Country müzik tarzı, 1920'li yıllarda Amerika Birleşik Devletleri'nin güneydoğu eyaletlerinde yaşayan yoksul beyaz köylüler arasında ortaya çıkmıştır. Country müziktürünün merkezi Nashville'dir
70 80 90 lar
70 80 90 lar 1980'lerde çağdaş pop kültürü patladı ve rock metali , heavy metal ve glam rock gibi stillerle popülaritesini arttırmaya devam edecekti . elektronik müzik, synthpop , electro , techno ve ev doğmak gibi türlerle 80'lerde popülaritesinde büyük bir artış gördü . kentsel r & b ve hip hop da bu on yıl boyunca çok popüler olacaktı.
Paylaş