00:46 19 Ocak 2019
Ankara -1°C
İstanbul 8°C
Canlı Yayın
  Erdoğan güldürdü: Hak, demokrasi ve özgürlüklerde Türkiye'ye sınıf atlattık

  Erdoğan güldürdü: Hak, demokrasi ve özgürlüklerde Türkiye'ye sınıf atlattık

  TÜRKİYE
  URL'yi kısaltın
  1 0

  Erdoğan: Hak, demokrasi ve özgürlüklerde Türkiye’ye sınıf atlattık.

  AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi’nde konuşuyor.

  Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

  Biz bu yola çıkarken uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece dedik. Gideceğiz gündüz gece. Gençlere daha iyi bir Türkiye bırakabilmek için vesayete meydan okuduk. Gençlerimizden aldığımız enerji ile, güç ile insanı yaşat ki devlet yaşasın diyerek reform üzerine reform yaptık. Gençlere inandığımız için dünya 5’ten büyüktür diyerek küresel adaletsizliklere baş kaldırdık. Gençlerden aldığımız ilham ile 2023 hedeflerini ilan ettik. Gençlerimize güvendiğimiz için 2053, 2071 hedeflerini emanet ettik. 16 Nisan halk oylaması ile gençlerin seçilme yaşını, seçme ile eşitledik. Zor olan seçilmek değil, seçmektir dedik. Öyleyse seçme ve seçilme yaşı 18 olmalı dedik. Gençlere inandığımız için 18’e indirdik. Size inanan, sizinle yürüyen AK Parti. AK Parti’yi geleceğe taşıyacak olan gençlerdir. 24 Haziran seçim en çok gençlerin seçimi olacak.

  6 Mayıs’ta İstanbul’da seçim manifestomuzu milletimizle paylaştık. Manifestomuzda gençlerimize özel bir ithamımız vardı. Tekrarlıyorum: Şahlanışımız, yükselişimiz… Erdem, irade ve cesaret ile yükselişimizi, şahlanışımızı siz gerçekleştireceksiniz. Size emretmeyeceğiz, dikte etmeyeceğiz. Sizinle birlikte yol yürüyeceğiz. Size yol açacağız, istihdamımız sizinle büyüyecek. Vizyonumuz sizinle genişleyecek, adalet sizinle yükselecek. Eğitim ve öğretimimizi sizin daha iyi gelişmeniz için geliştireceğiz. Eğitim, öğretim hayatınızın ardından sonra edindiğiniz bilgi, birikim ve tecrübeleri aktarmanız için önünüzü açacağız.

  Gelin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni sizinle birlikte hayata geçirelim. Gençlik insanın hayatında bir kere eline geçirebildiği bir fırsattır. Bunu çok iyi değerlendirin. Taşmak için önce dolmak gerekir.

  Cumhur İttifakı’nın parlamentodaki zaferi bizler için çok ama çok önemli. Onun için çok çalışacağız.

  İlginizi Çekebilir

  İlgili konular:

  Erdoğan AB yakınlaşmasına sessiz kaldı
  Erdoğan'ın resmi mal varlığı yayınlandı
  New York Tımes: ‘Erdoğan’ın sultanlık planı’
  24 Haziran seçimlerinden çıkan 6 önemli sonuç
  Adil Seçim Platformu'nun sonuçları AA'nınkilerden farklı
  Etiketler:
  cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP
  Tartışma