00:45 19 Ocak 2019
Ankara -1°C
İstanbul 8°C
Canlı Yayın
  İttifakta af çatlağı büyüyor: Bahçeli'nin ısrarına Erdoğan'dan net yanıt

  İttifakta af çatlağı büyüyor: Bahçeli'nin ısrarına Erdoğan'dan net yanıt

  TÜRKİYE
  URL'yi kısaltın
  0 1

  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan,İstanbul Zeytinburnu'nda iftar sonrası yaptığı konuşmada, "Bizim gündemimizde af diye bir şey yok. Yani bu konularda kimse bize farklı yaklaşım göstermesin." dedi.

  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi'ndeki programın ardından Zeytinburnu'nda Merkezefendi Şehir Kütüphanesi'ni ziyaret etti. Burada gençlerle sohbet eden Erdoğan, daha sonra seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara seslendi.
  Erdoğan: Bizim gündemimizde af diye bir şey yok

  Konuşması sırasında kalabalıktan birisinin af şeklinde tezahüratta bulunması üzerine Erdoğan, şöyle konuştu:

   "Bak canım kardeşim, bak cevap vermiyordum bu işlere şimdi vereceğim. Kusura bakmayın. Bakınız, şunu bilin, bizim gündemimizde af diye bir şey yok. Yani bu konularda kimse bize farklı yaklaşım göstermesin. Kimse bize farklı bir yaklaşım göstermesin. Yani insan, eğer yargı haklarında bir hüküm vermişse, içeriye girmişse, onları affetme yetkisi bizim değil. Bu bir. İki, şu anda Parlamento'nun böyle bir işlevi yok, bu da ortada. Biz kalkıp da bu işi oya tahvil etmek için bir af çıkartmayız. Bunun istismarına da fırsat vermeyiz. Böyle bir şeye hakikaten olması gerekenler varsa bunlar seçim sonrası konuşulacak şeylerdir. Seçimden sonra olabilecek bir şey varsa bunlar yapılır ama şu anda seçime kalmış 14 gün, 13 gün kalkıp bunu istismar etmek. Böyle şey olmaz. Değil mi? Şu anda benim halkımın içinde idam isteyenler var. Ben ne dedim? Bu FETO'culara, bu insanları haksız yere katledenlere, eğer bana Meclis'ten geçer de önüme gelirse ben bunu onaylarım dedim. Fakat bunların hepsi şu anda geride. Biz şu anda önce seçimlere bakıyoruz. Seçimleri bir hayırlısıyla inşallah halledelim."
  İlginizi Çekebilir

  İlgili konular:

  Meral Akşener’den çok sert ‘el öpme’ tepkisi: Genel başkanın namusuna laf edenlere...
  Bozdağ: Cinsel kastrasyonu yeni dönemde devreye sokacağız
  Seçim 2018: 24 Haziran gecesi saat saat neler yaşandı?
  New York Tımes: ‘Erdoğan’ın sultanlık planı’
  24 Haziran seçimleriyle yürürlüğe girecek cumhurbaşkanlığı sistemi ne getiriyor?
  Etiketler:
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bahçeli, Af
  Tartışma